Po co komu podkład?

makeup-brushes-824702_640

Jeśli chcecie, żeby wasz makijaż wydobył na zewnątrz waszą urodę i stał się waszym atutem musicie dołożyć wszelkiej staranności, aby to co chcecie ukryć zatuszować ,a to co ładne podkreślić. Przez makijaż nie można przeskoczyć ot tak, na chybił trafił, a trzeba go wykonywać krok po kroku. To jak malowanie obrazu, tworzenie dzieła sztuki. A zatem siadajcie przed lustrem i zaczynamy tworzyć dzieła sztuki ze swoich twarzy. Pierwszym krokiem drogie panie jest nakładanie podkładu.

Podkład do makijażu nakładacie na czole, nosie, policzkach i brodzie. Następnie szybkimi gestami rąk szybko i dokładnie wklepujecie go, tak aby uzyskać pełną równość na cerze. Następnie lekko wmasowujecie w skórę twarzy. Nie zapomnijcie o równoczesnym pokryciu podbródka. Należy zwrócić uwagę, aby zatrzeć granicę między twarzą i zarysem szczęki a szyją i dekoltem, które mogą mieć odcień odrobinę jaśniejszy niż kolorytu twarzy. Pamiętajcie o tym, że cały sukces makijażu polega na dokładnym rozłożeniu podkładu, szczególnie przy załamaniach na twarzy takie jak: nozdrza nosa, załamaniu brody, nasadzie uszu i okolicy brwi oraz na czole tuż koło linii włosów.

Podkłady do makijażu są produkowane w kilku odmianach: płynne nadają się do każdego rodzaju skóry, tuszują małe usterki cery jak zaskórniki, drobne przebarwienia pigmentacyjne, małe rozszerzenia naczynek krwionośnych. Podkład w kremie jest bardziej gęsty. Dzięki nim możecie je stosować do skór, które wymagają większego tuszowania lub w czasie zimy możecie jest nałożyć w przypadku posiadania cery suchej jako ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Kolor podkładu uzależnijcie od naturalnego kolorytu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *